Marcin Bodziony

doradca podatkowy

Prowadzę sprawy podatkowe oraz z zakresu ubezpieczeń społecznych. Specjalizuję się w kontrolach ZUS, kontrolach podatkowych, postępowaniach podatkowych oraz postępowaniach przed sądami administracyjnymi.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!
05 lutego 2020

Marcin BodzionyKomentarze (0)

Czy urząd skarbowy może poinformować ZUS o stwierdzonych naruszeniach?

 

Może. A nawet musi.

Organy podatkowe mają obowiązek informować ZUS o stwierdzonych przypadkach naruszenia przepisów zusowskich.

W praktyce jest to najczęściej konsekwencja kontroli podatkowej lub postępowania podatkowego. Dlatego też uważam, że udzielając wyjaśnień, składając zeznania, czy też generalnie broniąc swojego stanowiska przed urzędem skarbowym warto mieć na uwadze ewentualne skutki na gruncie ubezpieczeń społecznych. Często dotkliwsze.

Może bowiem zdarzyć się tak, że broniąc się przed konsekwencjami podatkowymi zwiększamy ryzyko konsekwencji składkowych. Brak świadomości w tym zakresie może doprowadzić do niepożądanej sytuacji. Otóż nie tylko nie odeprzemy zarzutów urzędu, ale dodatkowo dostarczymy dowodów na swoją niekorzyść w ewentualnym przyszłym postępowaniu przed ZUS.

Stąd też będąc kontrolowanym warto obierać strategię, która uwzględnia nie tylko ryzyka bieżące, ale także te przyszłe.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

e-mail: bodzionymarcin@poczta.onet.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Doradcę podatkowego Marcina Bodziony Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Doradca podatkowy Marcin Bodziony z siedzibą we Wrocławiu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem bodzionymarcin@poczta.onet.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: